Výsledek vyhledávání

Doporučení odborníka

 

Idelyn® Beliema® řada proti bakteriálním a kvasinkovým vaginálním infekcím

Vaginální zdraví závisí na vzájemné rovnováze mikroorganizmů vaginálního ekosystému, který zajišťuje přirozenou ochranu pochvy. Ve fyziologické poševní mikroflóře dominují laktobacily. Vaginální epiteliální buňky produkují velké množství glykogenu, který štěpí na glukózu a ta je poté konvertována právě laktobacily na kyselinu mléčnou. Tento proces udržuje vaginální pH na hodnotě 3.5 — 4.5 a zajišťuje tak vysoce kyselé vaginální prostředí, které tvoří přirozenou bariéru před vstupem infekce.

Dynamická rovnováha vaginálního ekosystému je neustále narušována celou řadou faktorů, jako jsou sexuální aktivita, antibiotická léčba, užívání antikoncepce, navštěvování fitness center, tělocvičen, plaveckých bazénů a vířivek, dlouhé výlety, používaní veřejných toalet, apod. Naruší-li jakýkoliv z výše uvedených faktorů fyziologickou rovnováhu, ve vaginální mikroflóře začnou přerůstat potenciální patogeny (bakterie, kvasinky), což může vést k vaginitidě (zánětu poševní sliznice).

Produkty, které obsahují laktobacily a kyselinu mléčnou jako Beliema© Effect, mohou proto velmi účinně napomoci k obnově a stabilizaci fyziologické poševní mikroflóry eliminací růstu jak patogenních bakterií, tak kvasinek a zároveň významně redukovat nepříjemné příznaky vaginálního zánětu jako je svědění, podráždění, pálení, vaginální výtok či nepříjemný zápach. Beliema® Effect ve formě vaginálních tablet je vhodná při jakékoli změně vaginální mikroflóry.

Osobně doporučuji používat tablety Beliema© Effect spolu s dalšími komplementárními produkty z řady Beliema®, které působí v synergii s tabletami a zvyšují tak účinek léčby symptomů jak bakteriální, tak kvasinkové vaginální infekce.

Společnost Walmark vyvinula ve spolupráci s gynekology další dva specifické produkty, které účinně odstraňují tyto symptomy. První z nich Belíema© Expert intim Krém, který je určený k zevnímu použití, má zklidňující účinek a přináší okamžitou úlevu při vaginální infekci. Účinně odstraňuje nepříjemné pocity svědění, podráždění a pálení.

Druhým produktem komplexní řady Idelyn Beliema®je Beliema© Expert Intim gel, speciálně vyvinutý jak pro preventivní používání eliminující infekce intimních partií, tak pro intimní hygienu při vaginálních dysmikróbiích či infekcích. Produkty lze doporučit i pro každodenní hygienu a odstranění nepříjemných pocitů způsobených každodenními aktivitami a pocením.

Oba produkty Beliema® Expert Intim Krém a Beliema© Expert intim Gel mají unikátní komplexní složení -obsahují patentovaný komplex prebiotik BioEcolia©, který pomáhá obnovit přirozenou mikroflóru pokožky nejenom v intimních partiích.Dalšími složkami obou přípravků jsou kyselina hyaluronová, která zlepšuje hydrataci a kyselina mléčná a boritá, které obnovují přirozené vaginální pH. Vitaminy E a B5 jsou v produktech obsaženy ve formě provitaminů.

Beliema® Expert Intim Krém obsahuje navíc ještě výtažek z měsíčku lékařského, který má zklidňujíci účinky a zmírňuje pocity svědění.

Beliema© Expert intim Gel obsahuje jemné pěnivé látky a výtažek z Aloe Vera, která stejně jako měsíček lékařský, zklidňuje podrážděné intimní partie a zmírňuje pocity svědění.

Právě komplexní složení obou produktů, z nich činí produkty, které jsou na současném trhu unikátní.

Beliema© Effect pro intravaginální užití a Beliema® Krém and Gel k zevnímu užití představují unikátní kombinaci produktů, určených pro hojení bakteriální nebo kvasinkové infekde, zejména v počátečním stádiu, kdy se objevují první symptomy infekce.

 

Prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D. 

 

Prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D, je profesorem Porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci a Lékařské fakulty Univezity Pavlovi. přednostou Ústavu lékařské genetiky a přednostou Ústavu porodní asistence FZV Univerzity Pavlovi v Olomouci.

Profesor Procházka je dále členem řady významných komisí a vědeckých rad, např. člen Pedagogické komise Lékařské fakulty UP v Olomouci pro 4.-6. ročník studia Všeobecného lékařství, člen Akademického senátu Lékařské fakulty UP v Olomouci, člen Vědecké rady Fakulty zdravotnických věd
UP v Olomouci, člen zkušební komise pro atestační zkoušky v oboru gynekologie a porodnictví atd.

V rámci své vědecké a odborné činnosti je členem řady tuzemských i zahraničních odborných společností a organizací, ale i redakčních rad, např. Česká Gynekologie - zástupce vedoucího redaktora, od roku 2012 člen International Society for Thrombosis and Haemostasis, od roku 1995 člen České gynekologické a porodnické společnosti, České lékařské společnosti, od roku 2008 člen Společnosti lékařské genetiky a další.

Profesor Procházka od roku 2002 do roku 2015 úspěšně oponoval řadu výzkumných projektů a jako hlavni řešitel se podílel na šesti objevech, patentech a významných vynálezech.