Výsledek vyhledávání

Schopnost dosáhnout orgasmu

Orgasmus je zdrojem radosti a potěšení. Pro muže je více méně samozřejmostí, ale pro některé ženy je jeho dosažení pouhým snem. Dobrou zprávou je, že kromě skutečně malého procenta žen, má každá schopnost dosáhnout vyvrcholení. Jen některé potřebují více času a poznávání sebe sama.


„Holky, jak to míváte s orgasmem?“, zeptala se nás jednou moje kamarádka. „Mívám ho, ale jen klitorální. A co ty?“, řekla dívka. „Měla jsem už i vaginální orgasmus, ale podařilo se mi ho dosáhnout jen, když jsem se uspokojovala sama…“

Mluvit o sexu a orgasmu už dnes není takové tabu a to, že existují dva druhy orgasmu – vaginální a klitorální – už dnes vědí téměř všichni. Především muži bývají přesvědčeni o tom, že vaginální orgasmus je důležitější. Je to z toho důvodu, že v něm hrají hlavní roli. Tak to ale samozřejmě není. Na druhé straně je také pravda, že většina žen dosahuje klitorální orgasmu. Je to přeci jen snadnější. 

 Je zřejmé, že ani jeden z orgasmů není horší než ten druhý. Vaginální, stejně jako klitorální orgasmus, jsou oba vrcholem rozkoše. Nicméně byste se nikdy neměla cítit pod tlakem, abyste měla orgasmus. Schopnost dosáhnout vyvrcholení závisí na vašem psychickém rozpoložení, kvalitě vašeho vztahu, ale také obecně na vašem zdraví. Není opravdu nutné mít orgasmus pokaždé a za každou cenu. Hlavní je být zdravá a užít si hezké intimní chvíle s vaším partnerem.

Víte, že…

Orgasmus je náhlé uvolnění sexuálního vzrušení během sexuálního reakčního cyklu, které vyústí v rytmické stahy svalstva v pánevní oblasti. Doba po orgasmu je často uvolňujícím zážitkem díky uvolnění neurohormonů oxytocinu a prolaktinu, stejně jako endorfinů.

Asi jste už slyšela o takzvaném bodu G, který má být umístěn někde nahoře na přední vaginální stěně mezi vaginálním vchodem a močovou trubicí a je velmi citlivou oblastí. Nicméně ani vědci se nedokážou shodnout na jeho existenci. O bodu G existuje spousta protichůdných domněnek, některé dokonce pochybují o jeho existenci a kladou si otázku, zda ho všechny ženy skutečně mají.

Poznejte bod G

Bod G poprvé popsal německý vědec Ernst Gräfenberg. Vlastně to není bod, ale spíš oblast velká 1-1,5 cm, jejíž stimulace vede k orgasmu. Údajně je to mnohem silnější způsob vyvrcholení, než jakým je vaginální nebo klitorální orgasmus.

Ačkoli se Gräfenberg této problematice věnoval již v 50. letech minulého století, vědecký svět je k existenci bodu G stále skeptický. Neexistuje totiž žádný ověřený způsob, jak jej anatomicky ověřit. Není navíc žádný důkaz o jeho skutečné existenci. Proto je většina vědců a lékařů toho názoru, že bod G je jen populárním mýtem a spekulací, bez solidního základu.

Existují ale odborníci – včetně gynekologů – kteří jsou toho názoru, že bod G není zmíněn v učebnicích anatomie, protože ho má jen asi 10-12 procent ženské populace. A jaká je pravda? Těžko říct. Možná bude nejlepší objevit a poznat svoji vlastní vaginu a blíže se podívat na jakékoliv body, díky kterým se cítíte šťastnější, během masturbace nebo při milování. Ať mu budete říkat bod G nebo si jen budete užívat jeho existence, jedno je jisté: s takovým pátráním může být váš život spokojenější.

Je důležité mít orgasmus?

Kromě toho, že je jedním z nejkrásnějších pocitů na světě, sbližuje vás s vaším partnerem a má mnoho pozitivních psychologických efektů. Během vyvrcholení se vám do těla vyplavují hormony štěstí zvané endorfiny. Díky nim budete vyrovnanější a spokojenější. Orgasmus tedy snižuje hladinu stresu, pomáhá zapomenout na problémy a nabíjí vás energií. Jste po něm produktivnější a práce vám jde lépe od ruky. Kromě snížení napětí také pomáhá ulevit od bolesti a podle některých studií dokonce pomáhá zbavit se alergií.

Jako celek má orgasmus uzdravující efekt jak z krátkodobého, tak z dlouhodobého hlediska. A co víc, díky uvolněným hormonům budete krásnější. Schválně to zkuste. Nezdá se vám, že máte po milování zakončeném orgasmem méně vrásek a vyhlazenou pleť?

0 komentářů