Výsledek vyhledávání

Holit nebo neholit?

Je to špatné?

https://www.youtube.com/watch?v=JIivd-um6Y0

Perfektní bikini linie:

https://www.youtube.com/watch?v=bsbv4Fx0ETA

Před pár měsíci jsem podstoupila celkem běžnou operaci. Zatímco čtyři z nás, pacientek, čekaly před zákrokem na chodbě, sestra začala rozdávat holicí strojky všem ženám nad padesát let, aby „se tam dole“ oholily. Nevrhla se na mne pravděpodobně proto, že si myslela, že je samozřejmost, že mám oholenou vaginu. Přivedlo mne to k zamyšlení: kdy se holení intimních partií stalo normou?


Když mi bylo asi jedenáct a hormony se bouřily, často jsem si říkala: „co kdyby se odteď lidé začali stydět za své obočí, řasy a vlasy a namísto toho se ochlupení genitálií, nohou a v podpaží začalo považovat za atraktivní? Vzali by to lidé jako normu hned?“ Nikdy jsem to nezjistila. Moje generace začala řešit odstranění prvních chloupků hned, jak se objevily. Sahaly jsme s holkama po holicím strojku někdy v páté třídě. Kdo chlupy neřešil, stal se skoro vyvrhelem a dívaly jsme se na něj pěkně spatra. Dodnes nemám ponětí, proč jsme to tak řešily. Ale ano, asi je holení způsob, který přispěje k tomu, že se pak cítím více žádoucí, prostě sama sebou.

Odstraňování chloupků samozřejmě provází spousta nepříjemností. Mám pocit, že snad neexistuje žádný chytrý způsob holení, abyste se vyhnula vyrážce a nepříjemnému píchání druhý nebo třetí den po holení, když se začínají objevovat nové chloupky. Nemělo smysl pořizovat si ve dvaceti super drahý epilátor, abych trpěla v zájmu toho, že budu týden nebo dva vypadat dobře. Párkrát jsem se obrátila na kosmetičku, která používá vosk, ale byl to tak šílený zážitek, že to už nikdy nechci zopakovat.

V posledních několika letech se stále více volá po přirozenosti. Objevují se názory, že ochlupení je přirozenou součástí intimních partií ženy a každá by na něj měla být pyšná (obzvlášť ty s tmavými vlasy). Některé ženy si s tím vůbec hlavu nelámou. Neholí se jednoduše z toho důvodu, že podle nich nemá žádný smysl věnovat čas a peníze něčemu, co je naprosto přirozené a má na těle své opodstatnění. To jsou přesně ty ženy, které nechtějí trpět jen kvůli trendu krásy 21. století a proto se rozhodly být svobodné. Naprosto je respektuji. 

Moje kamarádka Dita věří, že ochlupení je symbolem přirozené síly a nikdy se tam dole neholila. „Moc se nezajímám o módu, prostě to tak mám ráda a je to. A vlastně si na to nikdy nikdo nestěžoval,“ dodává. Samozřejmě, že se snaží o sebe pečovat, ale holení pro ni nepřichází v úvahu. Mluvila o tom se svojí mladší sestrou, která by se ráda obešla bez holicího strojku, ale obává se reakce svého přítele.

Na druhé straně jsou ženy, které řeší ochlupení jen kvůli svému příteli. Pamatujete na Samanthu ze Sexu ve městě, která se snažila nechat si zase narůst bobra, protože její milenec – sexy mladý herec – to měl rád? Už se nepamatuji, jestli si nakonec užili. „Některé ženy si ochlupení upravují do různých tvarů. Nechávají si třeba úzký proužek, takže na vagině zůstane doslova taková přistávací dráha. Já jsem se ale chlupů zbavila najednou. Pochybuji, že bude zase někdy trendy být zarostlá,“ řekla mi kosmetička, hezká třicátnice před mojí první laserovou depilací. Musím přiznat, že jsem byla v té chvíli téměř v šoku. Mluvit o chlupech jako o módním doplňku, který možná čeká ve skříni na dobu, kdy se zase dostane do módy! Dobře, nevím… nemám prostě ráda, když tam dole něco mám. Nevím, jestli bude ochlupení někdy zase moderní, ale řekla bych, že můj názor to nezmění. Prostě se tak cítím dobře a takovou mne musí každý přijmout.

holení intimních partií

0 komentářů