Výsledek vyhledávání

Jak vidí svou vaginu moje kamarádky?

 Existuje teorie o vagině, která tvrdí, že vagina není jen sexuálním orgánem, ale také plní funkci brány k seberealizaci ženy a její kreativitě. Její funkce má být odrazem aktuálního rozpoložení, sebevědomí a přijetí, způsobu, jakým vnímáme sama sebe. Zeptala jsem se v této souvislosti několika svých přítelkyň na jejich zkušenosti…


Stydké pysky Daniely byly vždy o něco větší, než je běžné. Když jako dítě viděla ostatní dívky, co mají „tam dole“, cítila se mimo. Ale nakonec se smířila s tím, že vypadá trochu jinak než ostatní. Později měla dva vztahy, kdy oba její partneři obdivovali její vaginu a neustále o ní lichotivě mluvili. „Když jsem se kvůli práci přestěhovala, vše se změnilo. Pracuji v oboru beauty, kde chce každý vypadat dokonale, takže plastické operace jsou naprosto běžnou záležitostí. Před třemi lety jsem začala uvažovat o plastické operaci své vaginy. Šla jsem na konzultaci, během které jsem se ale dozvěděla, že některé ženy mohou po této operaci ztratit citlivost své vaginy. To mne opravdu vyděsilo a během vteřiny mi to došlo: v žádném případě to nebudu riskovat! A pak jsem začala přemýšlet: když se dosud každému líbila, proč bych ji měla měnit,“ říká Daniela.

Váš postoj k vaší vagině je velice důležitý. A mnohem významnější je schopnost přijmout ji takovou, jaká je. Má kamarádka Linda mívala obavy týkající se intimní vůně. Naštěstí jí její gynekolog řekl, že je vše v pořádku. Také jí vysvětlil, že pokud jde o vůni, ženy sami sebe cítí mnohem intenzivněji, než například partner. Lékař jí současně upozornil, že přirozený pach se může změnit, což by žena měla vnímat jako varovný signál. Pak je třeba jej řešit, například podobně jako nepřirozený výtok z pochvy. Jinak není třeba se jakkoliv pachu obávat.

Občas se stává, že vagina řekne ne, a to kvůli partnerovi. „Překvapuje mne, že to často vypadá tak, jakoby moje vagina měla svoji vlastní vůli. Jen si představte, že pokaždé, když mám pocit, že mne můj přítel opravdu hluboce ranil, nemůžu s ním minimálně celý den mít sex. Nezávisle na tom, jak moc ho chci, nebo o kolik jednodušší by bylo vyřešit konflikt milováním, nepřichází to zkrátka v úvahu, jakoby uvnitř mé vaginy byla zeď. Později, když máme šanci problém probrat a nechám bolest odejít, můžeme mít opět sex, ale musím se nejdřív ve vztahu k němu cítit psychicky v pohodě,“ vypráví Emma. Myslela jsem, že většina párů řeší konflikty milováním, ale nyní to vypadá, že jde jen o další mýtus. Hodně žen zjistilo, že jejich vagina mívá čas od času vlastní vůli.

„Vím, o čem to, holky, mluvíte, protože moje vagina je vždycky perfektním odrazem stavu mojí mysli…,“ připouští moje další kamarádka Anna, která říká věci, jež se mne také týkají. „Když jsem ve stresu a nemám na sebe čas, projeví se to mimo jiné i tím, že je moje pochva suchá a po holení se mi objeví vyrážka. Když se cítím špatně a nenávidím své tělo, protože jsem trochu nabrala na váze, obvykle dříve nebo později dostanu nějakou infekci kvůli svému oslabenému imunitnímu systému. Když se mi to stalo naposledy, dostala jsem nějaký druh infekce z bazénu. Zdá se mi, že většina mých potíží přichází kdykoliv jsem ve vztahu, ve kterém se necítím dobře, chci odejít, ale nemám odvahu. Zdá se, že pak mám všechny druhy vaginálních potíží, což je opravdu divné. Pak si obvykle řeknu: Skutečně potřebuju něco ve svém životě změnit,“ dodává.

A co vaše zkušenosti? Co si myslíte o vagině a o tom, jestli nějak souvisí s vaší psychikou?

0 komentářů