Výsledek vyhledávání

Vagina jako brána ke kreativitě

Ženské pojetí sexuální seberealizace není jen o sexu a rozkoši. Je také nástrojem k tomu, abychom se lépe poznaly, otevřely svoji bránu kreativitě a odvaze. Vagina a mozek jsou dvě neoddělitelné a hlavně propojené části našeho těla.


Podle americké spisovatelky Naomi Wolf, autorky knih The Myth of Beauty (Mýtus krásy) a Vagina: A New Biography (Vagina: nová biografie) různé kultury v historii lidstva ženským pohlavním orgánem buď pohrdali, nebo jej oslavovali. Záleželo na tom, jakou roli žena v dané společnosti měla. Velký rozruch vzbudila její kniha Vagina: nová biografie, která se stala předmětem debat ještě před svým vydáním. Autorka byla často kritizována, že zapomíná na společenské postavení ženy ve vztahu k sobě samým (a tedy ke své vagině) a dívá se na vaginu jako by to byla samostatná oddělená jednotka. Napadlo vás vlastně někdy, že vagina a mozek jsou skutečně propojené? Už jen z fyzického hlediska. Pánevní nerv vede ze spodní části míchy do děložního čípku, který spojuje s mozkem, a řídí tak sexuální vzruchy. Tohle spojení si můžete představit jako labyrint, který je zodpovědný za váš orgasmus. Jenže vagina není ani náhodou jen o sexu. Pokaždé, když jste vzrušená, zaplaví váš mozek hormony oxytocin a dopamin, díky nimž se cítíte spokojená, sebevědomá a vyrovnaná ještě po několik dalších hodin. A co víc, Naomi Wolf je toho názoru, že ani nepotřebujete sexuální vzrušení nebo fantazie k tomu, aby se cítila krásná a žádoucí.  Úžasný vliv na vaše sebevědomí může mít i pozitivní vnímání těla, lichotka od někoho z vašeho okolí nebo příjemná vzpomínka.

Existují kultury, kde jsou ženy považovány za majetek. Jsou prodávány jako věci a mrzačení jejich genitálií se používá jako nástroj k vynucení poslušnosti. Podle Naomi Wolf je to zbaví nejen sexuálního potěšení, ale i možnosti seberealizace. Průzkumy ukazují, že sexuálně napadené ženy často ztrácejí své talenty, které před takovou osobní tragédií měly: mluvíme o hudebním talentu, řečnickém umění, ale i schopnosti koncentrace. Tato fakta jsou dokladem toho, že všechny prožitky, kterými vagina projde, nejsou jen momentálními vlivy, ale mají dlouhotrvající efekt, ovlivňující celkovou funkci mozku.

Napadá mě ještě jedna zajímavá myšlenka. Východní kultury často hovoří o čakrách, které jsou vlastně energetickými centry po celém těle. Jsou zodpovědné za naše fyzické a mentální zdraví. Druhá čakra, které se říká svatá, je umístěna v oblasti genitálu a točí se kolem kreativní energie, tvoření, umění, rozkoše a volnomyšlenkářství. Pokud není toto místo v pořádku, člověk se potýká s nedostatkem sebevědomí, a jen těžko tak může dosáhnout svých životních cílů.

Nejsem samozřejmě žádný vědec ani filozof, takže nemůžu srovnávat s posledními poznatky moderní vědy. Nicméně jako žena mám také vaginu. Naprosto přesně vím, že díky uspokojení, které skrz svoji vaginu dostávám, jsem po mnoho hodin kreativnější a sebevědomější. A osobně mnohem silnější. Je zřejmé, že fyziologický efekt oxytocinu a dopaminu během několika minut vyprchá, zatímco vzpomínky uložené v našem podvědomí zůstávají. Vidíte, jak je důležité postarat se o zdraví své vaginy?

Netvrdím, že je to tak jednoduché, a že když se budete dobře starat o svoji vaginu, zmizí všechny vaše životní problémy. Ale stejně jako Naomi Wolf souhlasím s tím, že vám to přinese kvalitnější život. A kdo ví, třeba takové nastavení mysli může být také zdrojem nějakých dalších pozitivních globálních změn, dříve či později…

0 komentářů