Výsledek vyhledávání

Objevte svou intimní krásu

Každý kousek vašeho těla je krásný a vaše vagina není výjimkou. Proč se stydět a hledat nedostatky. Ať už je ta vaše malá, úzká nebo široká, vždycky je to součást vás, krásné a úžasné ženy. Nehledejte na sobě chyby a neubližujte si. Spíš se pojďte přesvědčit, v čem krása vašich intimních zákoutí spočívá. 


Když se ráno vzbudíte a podíváte se do zrcadla, dost možná vás bude zajímat především vzhled vaší pleti a vlasů a na vaginu si ani nevzpomenete. Mnohé z nás ji považují za obyčejnou část těla, nad kterou není třeba se pozastavovat. Přitom je to škoda. Je krásná, i když možná někdy bývá příčinou menších trápení. Zkuste ji brát jako dar, díky němuž jste krásnější nejen vy, ale i celý svět kolem vás. Stále si myslíte, že vaše vagina nestojí za pozornost? Jen pomyslete, kolik lidí v historii vaginy obdivovalo. Pokud jste někdy viděli Venuši z Willendorfu, žasli nad díly Tiziana, kresbami Leonarda da Vinci nebo obrazy Gustava Klimta, víte, že vagina byla odjakživa středem pozornosti těch největších umělců. Její krásu opěvovali ve svých románech, básních, na svých obrazech a dalších dílech.

Není proč se stydět

Kde se vzaly pochybnosti mnohých žen o kráse jejich intimních míst? Dost možná je to tím, že žijeme v době, v níž se oslavuje kult dokonalosti a věčného mládí. Jen si vzpomeňte na všechny ty plakáty, inzeráty, časopisy a filmy, kde se dozvídáte, jak byste měla vypadat, abyste byla dokonalá. Ženské genitálie ve své přirozenosti jako by se staly něčím, zač bychom se měli dokonce stydět. Není divu, že počet plastických operací se zdvojnásobil, nebo dokonce ztrojnásobil. Miliony žen se rozhodly operovat svoji vagínu, protože si myslí, že pak budou krásnější a žádanější. Je tu ale jedna věc, na kterou se zapomíná: to, co vidíte, není realita. V časopisech se fotografie běžně retušují, aby odpovídaly žádané poptávce. Důkazem je aukce, která se konala před několika lety v New Yorku. Mezi draženými položkami byly originální fotky modelek z časopisu Playboy před retuší: některé dokonce obsahovaly poznámky redaktora, které části těla by se měly upravit. A skutečně, nejen vlasy, prsa, tuk a vrásky museli pryč, také vaginy se měly změnit, aby byly naprosto dokonalé. A pak si prohlížíte fotku, která má do reality hodně daleko. Berme na vědomí, že vaginy existují v různých tvarech a velikostech. Mohou být malé, úzké, zkrátka jakékoliv, ale nikdy ne ošklivé! Jen se zeptejte kohokoliv, řekne vám, že nikdy v životě žádnou ošklivou vaginu neviděl. Takže je načase přijmout fakt, že vaše tělo se vůbec neliší od těch, které kreslil Leonardo, Tizian nebo od těch, které pózovaly pro Playboy.

 

Zlepšete si sex

 

A máme ještě další dobré zprávy. Jestliže se vám podaří přijmout fakt, že jste krásná a vaše vagina je hodna obdivu, pomůže vám to v ještě jedné podstatné věci. Sexuologové se už dlouhou dobu snaží zjistit, jak na ženu působí fakt, že nemá ráda svoji vaginu. Před několika lety se experti z Univerzity v Indianě ptali stovek žen, co si myslí o svých genitáliích, zda jsou ošklivé nebo krásné. Vyšlo najevo, že ženy, které nenávidí to, co tam dole vidí, jen zřídka zažívají orgasmus ve srovnání s těmi, které jsou se svými vaginami spokojené. A je ještě více znepokojující, že ženy s negativním postojem nenavštěvují své gynekology tak často, jak by měly, což má hluboký dopad na jejich zdraví.

Jaké je tedy ponaučení? Buďte sebevědomá a věřte, že jste krásná; a příště, až se podíváte do zrcadla, buďte na sebe hrdá. A pamatujte si: kdyby byl Leonardo da Vinci naživu, mohla byste být klidně jeho dalším modelem. Rozhodně bez retuše.

0 komentářů