Výsledek vyhledávání

Pojmenujte svoji vaginu

Broskvička, mušlička, pipinka, Julča, ... Pomyslely byste si vůbec, že všechna tato slova označují jednu a tu samou věc? Ano, uhodly jste správně. Všechno to jsou přezdívky pro vaginu, které se uchytily v různých koutech světa. Co máme ale dělat, když svoji vaginu nechceme nazývat „sýrová tortilla“, jako je tomu třeba v Salvadoru?

 


 Cokoliv kromě „pipinky“

Ať si vybereme cokoliv, jedna věc je jistá, nazývat svou vaginu „pipinka“ zní divně, i když to může být jeden z nejoblíbenějších výrazů, který si pamatujeme z dětství. Naopak muži mají štěstí. Penis je celkem oficiální, ale pořád se dá používat v běžné mluvě. A co „péro“? Ani ženy se neostýchají to říct. A přiznejme si to, setkaly jsme se s muži, kteří pojmenovali své intimní partie, a ani nás nenapadlo se tomu smát.

Co za tím vším ale stojí? Nebojíme se nahlas vyslovit slovo penis, zatímco při zmiňování ženských intimních partií se červenáme. Odpověď je jednoduchá. Pokud něco nemá jméno, neexistuje to. Nemusíme se tím zabývat, nezpůsobuje to žádné problémy, a co je nejdůležitější, neuvádí nás to v pokušení. Naneštěstí je vagina v naší společnosti stále tabu. Po celá staletí bylo zakázáno o ní mluvit a zbavit se starých zvyků očividně není jednoduché.

 

Zmatená pornohvězda

Tohle je ale 21. století. Ženy, alespoň ve většině zemí, mohou řídit, mají volební právo, ale především mohou mít sex kdykoliv a s kýmkoliv chtějí. Nastal tedy nejvyšší čas naučit se svobodně mluvit o vagině. Samozřejmě, že to nebude jednoduché. Před pár lety požádal jeden slavný režisér porna své fanoušky na blogu o radu, jak pojmenovat vaginu. Výsledek byl katastrofální. Přestože nikdo neholdoval nemravným přezdívkám, neměli žádné skutečné nápady, jak ji pojmenovat.   

Najít přijatelné jméno by byl pro ženskou sexualitu velký krok vpřed. Všichni odborníci na sex se shodují na tom, že smíření se se svým tělem začíná u pojmenování každé části vlastním jménem.

Nebojte se pojmenovat svou vaginu, jak jen chcete, bude to osvobozující,“ píše Jelto Drenth, jeden z nejznámějších nizozemských sexuologů. „Není to vulva, není to intimní partie, a už vůbec ne ‚tam dole‘, tyto výrazy jen přispívají k udržování tabu,“ dodává odborník v rozhovoru. Přesto ale ani on neměl návrhy, jak vaginu nazývat. „Možná byste se měli zeptat samotných žen,“ řekl. A to je přesně to, co teď uděláme.

 

Odborník radí!

Proč tedy nemáme vhodné jméno pro vaginu? Náš odborník je toho názoru, že naše slovní zásoba závisí především na vztahu k našim vlastním intimním partiím.

Přečtěte si náš článek pět příběhů o vagině, které si my ženy nikdy neříkáme i přesto, že bychom měly.

 

2 komentářů
Peter_Newmann_354180 / 03.02.2016 07:31

No neviem ako u vas, susedov, no u nas sa oznacenie "péro" az tak nepouzova, "penis" uz viac, no dost je pouzivane "šulin", "pišul", "vták", "párok", "klobása",...a veeela dalsich :-)

Barča_Hájková_356332 / 03.09.2016 21:52

Nic proti, ale vaše reklama na Idelyn je to nejhorší, co každého mohlo kdy potkat. Prosím o stáhnutí této ponižující a hrozivé reklamy :) Nic horšího v pubertě a všeobecně v každém věku vidět nelze, děkuji. Naschle